Gençlik ve Spor Bakanlığı Damla Projesi Gönüllülerinden Fakültemize Ziyaret

06 Temmuz 2021 Salı

Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan Damla Projesi kapsamında 45 gönüllü damla, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Fakültemizi ziyaret etti. Fakültemiz bünyesindeki Balık Müzesi, Akvaryum Ünitesi ve Su Ürünleri Uygulama Araştırma Birimini ziyarette bulunan 45 damla gönüllüsüne uzman personellerimiz tarafından birimlerde bulunan canlılar hakkında bilgiler verildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan Damla Projesi gönüllülük esaslı olup insan odaklı bir çalışmadır. Proje kapsamında gidilen illerde dezavantajlı aile, çocuk ve gençlerin hiç bir din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan katılımcı gençlerle bir araya gelmesi; kültürel değerlerin karşılıklı aktarımı ile programın yürütüldüğü yörelerdeki insanlarla, katılımcı gençlerin hayata bakış açılarının olumlu yönde etkilenmesi amaçlanmaktadır. Damla projesinin her bir programı ülkemiz üniversitelerinde eğitim gören yerli ve uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 40 kişilik ekiplerden oluşmaktadır. Bu ekipler projenin yürütüldüğü illerde dezavantajlı bölgelerde gönüllülük faaliyetleri yürütmektedir (Detalı bilgi için https://damlaprojesi.com/ adresini ziayet edebilirsiniz). 2014 yılından beri “Damla Projesi” adıyla devam eden gönüllülük faaliyetleri, Eylül 2016’dan sonra Damla gönüllüleri tarafından Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği (UDG)’nin de kurulmasıyla  bir gönüllü hareketine dönüşmüştür.
Ziyaretleri esnasındaki ilgi ve alakaları bizleri oldukça mennun eden gönüllülere ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.  Canlılara, hayvanlara, balıklara duydukları sevgi ve şefkat bizlerin çalışmalarımızda daha da şevkle işimize sarılmamıza vesile olmuştur.  İyi ki varsınız Damla Gönüllüleri,